Przeprowadzony sondaż potwierdza inne ostatnie badania, które sugerują, że sprzeciw wobec Tokio 2020 nieco łagodnieje na nieco ponad miesiąc przed ceremonią otwarcia, którą zaplanowano 23 lipca.

Według sondażu przeprowadzonego przez gazetę "Asahi Shimbun", opublikowanego w poniedziałek, poparcie dla igrzysk wzrosło do 34 procent.

Jednak 32 procent nadal chce, aby igrzyska zostały całkowicie odwołane, a 30 procent chce, aby zostały one ponownie opóźnione, co oznacza spadek z odpowiednio 43 i 40 procent.

Organizatorzy wykluczyli ponowne przełożenie igrzysk, a pierwsi uczestnicy zawodów już przybyli do Japonii.

Po kilku ostatnich sondażach, w których respondenci mieli wybór między odwołaniem Igrzysk a ich przeprowadzeniem - bez opcji przełożenia - okazało się, że więcej osób opowiada się za przeprowadzeniem imprezy niż za jej odwołaniem.

Zmiana nastrojów to dobra wiadomość dla organizatorów, którzy w poniedziałek mają ogłosić, ilu lokalnych kibiców, jeśli w ogóle, zasiądzie na trybunach.

Po tym, jak w niedzielę w Tokio zakończył się stan wyjątkowy związany z epidemią, nowe obostrzenia ograniczają liczbę widzów na dużych imprezach do 5 tys. osób lub 50 procent pojemności, w zależności od tego, która z nich jest najmniejsza.

Zasada ta ma obowiązywać do 11 lipca, po czym limit ten zostanie zwiększony do 10 000 osób lub 50 procent pojemności.

Lokalne media sugerują, że organizatorzy igrzysk ustalą limit 10 000 widzów, ale publiczność na ceremonii otwarcia może wzrosnąć do 20 000, włączając w to dygnitarzy i sponsorów.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ