Drugiego ogólnopolskiego lockdownu nie będzie

Po nowym rekordzie zakażeń rząd rozważa powrót obostrzeń. Ale tylko lokalnie.

Publikacja: 02.08.2020 21:00

Ściągnięty z urlopu minister zdrowia Łukasz Szumowski uspokajał w piątek, że rekordowa liczba zakaże

Ściągnięty z urlopu minister zdrowia Łukasz Szumowski uspokajał w piątek, że rekordowa liczba zakażeń jest wynikiem przesiewowych badań w kopalniach

Foto: Mateusz Włodarczyk/forum

658 nowych zakażeń w sobotę to najwyższy jak dotąd wynik. W piątek było podobnie – odpowiednio 657 przypadków. Statystykę obniża nieco niedziela z 548 potwierdzonymi testami. Wciąż najwięcej odnotowuje się ich na Śląsku i w Małopolsce. Łącznie od piątku do niedzieli przybyły 1863 zakażenia.

W niedzielę zmarło 10 zakażonych, w sobotę 5, a w piątek 7. Łączna liczba zmarłych od początku pandemii to 1731 przy 46 894 zakażonych.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1119
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1118
katastrofy
Dziesiątki ofiar pożaru nocnego klubu w Kočani. Ogień wybuchł podczas koncertu
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1115
Materiał Promocyjny
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1114
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń