Od 25 lipca w związku z pojawieniem się nowego ogniska koronawirusa w Wietnamie wykryto ponad 200 zakażeń. Od początku epidemii w tym kraju wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 652 osób, a na COVID-19 zmarło osiem.

Nowe ognisko koronawirusa pojawiło się w Wietnamie po ponad trzech miesiącach bez lokalnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w tym kraju.

Większość zakażeń wykryto po 25 lipca w Wietnamie w mieście Danang, ale wirus pojawił się od tego czasu w co najmniej ośmiu miastach i prowincjach - w tym w stolicy, Hanoi i w Ho Chi Minh City (dawny Sajgon). W tych dwóch ostatnich miastach zamknięto już obiekty rozrywkowe i ograniczono liczbę osób biorących udział w zgromadzeniach, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Miasta Danang i Buon Ma Thuot zostały objęte ścisłą kwarantanną i obecnie są miastami zamkniętymi.

Od 8 lipca do Hanoi z Danang przybyło ponad 88 tysięcy osób, ale jak dotąd przetestowano na obecność koronawirusa 70689. Tylko u dwóch z tych osób wykryto zakażenie, ale brakujących 18 tysięcy nie można przebadać z powodu braku szybkich testów wykorzystywanych do błyskawicznych badań tysięcy osób.