Rzecznik prezydenta Białorusi Natalia Ejsmont poinformowała, że spotkanie miało charakter nieoficjalny. Według tych informacji amerykański aktor Steven Seagal odwiedzał Białoruś w ramach współpracy z największą białoruską wytwórnią gier komputerowych.

- O tym by poznać Aleksandra Łukaszenkę Steven Seagal, jak sam przyznaje, marzył od dawna i wybierając się do Mińska mocno zabiegał o spotkanie. Do Białorusi gość ma szczególny stosunek, ponieważ jak się okazuje, Steven Seagal – nasz rodak, ma białoruskie korzenie – poinformowała Ejsmont.

Białoruska rządowa agencja informacyjna Biełta opublikowała nagranie, na którym widać jak Aleksander Łukaszenko pokazuje aktorowi swoją podmińską posiadłość oraz oprowadza po polach ziemniaków, marchewki i arbuzów. Później zagraniczny gość został zaproszony na obiad, podczas którego został poczęstowany mi.in. chłodnikiem, ziemniakami i słoniną. Nie obeszło się bez prezentów. Steven Seagal dostał od białoruskiego prezydenta podpisaną przez niego książkę o Białorusi oraz zestaw lnianych obrusów.

To nie pierwszy znany aktor, który w ostatnim czasie odwiedził rządzącego od ponad dwóch dekad Aleksandra Łukaszenko. Latem ubiegłego roku białoruski prezydent gościł francuskiego aktora Gerarda Depardieu i uczył go kosą kosić trawę.