"I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!" - napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

W tym tygodniu media informowały również o zakażeniu bliskiego współpracownika prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Krzysztofa Sobolewskiego. Szef Komitetu Wykonawczego PiS przebywa od poprzedniego piątku w szpitalu.

W czwartek rzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że prezes Kaczyński został zaszczepiony przeciw COVID-19. Polityk otrzymał na razie pierwszą dawkę szczepionki. Rzecznik nie poinformował jednak, którą szczepionkę podano Kaczyńskiemu. Zapewnił także, że prezes partii rządzącej czuje się dobrze oraz dodał, że wielu polityków szczepiło się przed kamerami, ale Jarosław Kaczyński uważa, że "są lepsze sposoby do promowania" szczepień.