Reklama

Macron: Kłamcy popchnęli Brytyjczyków do Brexitu

Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził, że ci, którzy popchnęli Wielką Brytanię do opuszczenia UE "byli kłamcami", którzy uciekli od odpowiedzialności, gdy referendum ws. Brexitu się zakończyło.
Macron: Kłamcy popchnęli Brytyjczyków do Brexitu

Foto: AFP

arb

Po szczycie w Salzburgu Macron powiedział dziennikarzom, ze Brexit był "wyborem Brytyjczyków, do którego popchnęli ich ludzie oferujący proste rozwiązania".

- To byli kłamcy, odeszli następnego dnia (po referendum), więc nie musieli się z tym zmagać - dodał Macron.

Zdaniem Macrona Brexit pokazuje, że "nie jest łatwo opuścić UE, nie obywa się bez kosztów, nie obywa się bez konsekwencji".

Z kolei mówiąc o proponowanym przez Theresę May planie umowy Londynu z Brukselą z Chequers, Macron ocenił, że jest on "nieakceptowalny".

- To był dobry i odważny krok premier (May). Ale wszyscy zgadzamy się dziś, że propozycje w obecnym stanie są nieakceptowalne, zwłaszcza od strony gospodarczej - dodał.

Reklama
Reklama

Macron stwierdził, że plan z Chequers nie może być traktowany jako ostateczna propozycja uregulowania relacji Wielkiej Brytanii z UE po Brexicie.

Wielka Brytania opuści UE 29 marca 2019 roku. Jeżeli do tego czasu Londyn nie zawrze z Brukselą porozumienia, wówczas dojdzie do tzw. twardego Brexitu - praktycznego zerwania niemal wszystkich dotychczasowych relacji między Wielką Brytanią a UE.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1473
Materiał Promocyjny
Bezpieczeństwo to nie dodatek. To fundament systemu płatności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1472
Świat
Nowe oskarżenia wobec Michaela Jacksona. Pozew trafił do sądu
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1471
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama