Reklama

Koniec kłótni o pomnik Jana Pawła II we Francji

Pomnik Jana Pawła II w Ploërmel we Francji zostanie zachowany w obecnym kształcie, wraz ze znajdującym się nad nim krzyżem.

Publikacja: 02.01.2018 12:18

Koniec kłótni o pomnik Jana Pawła II we Francji

Foto: Wikimedia Commons/Attribution 3.0 Unported (CC BY 3.0)/chisloup

adm

Pomnik Jana Pawła II w Ploërmel znajduje się na terenie, który należy do merostwa.
 

 

W październiku Rada Stanu zdecydowała o usunięciu krzyża w związku z zasadą laickości przestrzeni publicznej. Decyzja ta wywołała jednak protesty.

Na ten temat wypowiadała się również była premier Beata Szydło, która proponowała, aby przenieść pomnik do Polski. - Polski rząd podejmie starania, by pomnik naszego rodaka ocalić od ocenzurowania i zaproponujemy, aby przenieść go do Polski, o ile będzie zgoda francuskich władz i społeczności lokalnej - mówiła ówczesna premier.

Reklama
Reklama

Jak informuje francuska prasa, znaleziono jednak rozwiązanie, które sprawi, że pomnik pozostanie w tym samym kształcie. Zostanie przeniesiony o kilka metrów, by znalazł się na terenie, który należy do Kościoła katolickiego.

 

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1461
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1459
Świat
Indie i Chiny – wielkie starcie jest nieuniknione? Polska kupuje więcej złota niż Chiny
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1458
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama