Reklama
Rozwiń

Chińska firma zapłaci swoim pracownikom 140 milionów dolarów, by zachęcić do posiadania dzieci

Trip.com, jedno z największych na świecie internetowych biur podróży, wprowadza nowe dopłaty na opiekę nad dziećmi o wartości 1 miliarda juanów (138 milionów dolarów), aby zachęcić swoich 32 tys. pracowników do posiadania dzieci.

Publikacja: 30.06.2023 22:53

Po raz pierwszy od sześciu dekad, od czasu Wielkiego Głodu w Chinach w 1961 r., liczba mieszkańców C

Po raz pierwszy od sześciu dekad, od czasu Wielkiego Głodu w Chinach w 1961 r., liczba mieszkańców Chin zmniejszyła się

Foto: PAP/EPA

Pracownicy, którzy pracują w firmie od co najmniej trzech lat, otrzymają roczną premię w wysokości 10 000 juanów (1 376 dolarów) za każde nowo narodzone dziecko każdego roku, począwszy od pierwszych urodzin dziecka, aż do osiągnięcia przez nie wieku pięciu lat. Nowe przepisy wejdą w życie w sobotę.

"Poprzez wprowadzenie tego nowego świadczenia z tytułu opieki nad dziećmi, chcemy zapewnić wsparcie finansowe, które zachęci naszych pracowników do zakładania lub powiększania rodzin bez uszczerbku dla ich celów zawodowych" - powiedział prezes Trip.com James Liang.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Społeczeństwo
Holandia zakazuje petard w sylwestra. Powodem narastająca przemoc
Społeczeństwo
W którym kraju w Europie są najdłuższe wakacje? Odpowiedź może zaskoczyć
Społeczeństwo
Budapeszt. Tysiące uczestników węgierskiej parady równości
Społeczeństwo
72 godziny kryzysu. Unia apeluje, by minimum na taki czas zgromadzić zapasy
Społeczeństwo
Alarmujące dane z Wielkiej Brytanii o woreczkach nikotynowych. Najnowsze wyniki badań dotyczą dzieci