Władze dzielnicy Śródmieście współpracują z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom, co doprowadziło do założenia pierwszego w Warszawie telefonu zaufania do mężczyzn.

- Młodych chłopców nie uczy się rozmawiania o swoich problemach oraz wyrażania emocji, bo od dawna zwykło się uważać, że jest to "niemęskie". Nawet w dzisiejszych czasach nierzadko można usłyszeć powiedzenie "chłopaki nie płaczą". Mam ogromną nadzieję, że działania fundacji, z którą nawiązaliśmy współpracę oraz pomoc telefoniczna, która została uruchomiona w jej ramach odczarują ten mit - mówi zastępca burmistrza Śródmieścia Magdalena Wojciechowska.

- Jestem przekonana, że nasze wspólne działania z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom stworzą przyjazną przestrzeń na męskie rozmowy a hasło #ProszenieoPomocJestMęskie będzie rosnąć w siłę - dodaje.

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom informuje, że środowe dyżury będą odbywać się w godzinach 17-19. Psycholog Oleksandr Puzhnik będzie czekał pod numerem telefonu 608 271 402.