Reklama

Synod generalny Kościoła Anglii bez królowej. "Upływu czasu nie da się zwolnić"

Królowa Elżbieta II nie wzięła udziału w posiedzeniu synodu generalnego Kościoła Anglii w związku z zaleceniami lekarzy, którzy nakazali 95-letniej monarchini odpoczynek. Przesłanie królowej, głowy angielskiego Kościoła, dla uczestników synodu, odczytał książę Edward.

Publikacja: 17.11.2021 05:40

Elżbieta II

Elżbieta II

Foto: AFP

arb

Przed przeczytaniem przesłania książę Edward oświadczył, że królowa wyraża swoje "szczere i głębokie przeprosiny za to, że nie może wziąć udziału w synodzie".

- Sądzę, że rozumiecie dlaczego tak się stało. Królowa głęboko żałuje - dodał syn monarchini. 

"Trudno uwierzyć, że minęło ponad 50 lat, odkąd książę Filip i ja wzięliśmy udział w naszym pierwszym synodzie" - napisała królowa w przesłaniu do jego uczestników. "Nikt z nas nie może zwolnić upływu czasu i gdy często skupiamy się na tym, co się zmieniło w mijających latach, wiele pozostaje niezmienne, w tym Ewangelia Chrystusa i jego nauki" - dodała.

Czytaj więcej

Elżbieta II nagle odwołała udział w uroczystościach Niedzieli Pamięci

"W naszym zróżnicowanym, współczesnym społeczeństwie, dobrobyt narodu zależy od wkładu ludzi wszystkich wiar, a także ludzi niewierzących" - podkreśliła królowa. "Ale dla ludzi wiary ostatnie kilka lat było szczególnie ciężkich, w związku z bezprecedensowymi ograniczeniami w dostępie do (...) miejsc publicznej modlitwy" - dodała nawiązując do pandemii COVID-19.

Reklama
Reklama

"Mimo to ewangelia niosła nadzieję, jak robiła to przez wieki" - podkreśliła królowa.

Trudno uwierzyć, że minęło ponad 50 lat, odkąd książę Filip i ja wzięliśmy udział w naszym pierwszym synodzie

Przesłanie królowej Elżbiety II do uczestników synodu generalnego Kościoła Anglii

Elżbieta II nie wzięła udziału w synodzie generalnym Kościoła Anglii po raz pierwszy od 51 lat.

Synod generalny Kościoła Anglii zebrał się stacjonarnie po raz pierwszy od lutego 2020 roku. Od tego czasu nie zwoływano synodu w związku z pandemią.

Społeczeństwo
Kibice rozczarowani wizytą Leo Messiego w Kalkucie. Wdarli się na boisko i zdemolowali stadion
Społeczeństwo
Ultrabogacze podbijają świat. I nadal się bogacą
Społeczeństwo
Czy Szwajcaria ustali w referendum liczbę ludności? Głosowanie możliwe w 2026 roku
Społeczeństwo
Kłopoty z multikulturowością na antypodach
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Społeczeństwo
Pobór wraca do Europy? Francja szykuje się na trudne czasy
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama