Reklama
Rozwiń
Reklama

Świetlice: dotacje dla placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Ruszyła kolejna edycja programu „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie”. Każda z 20 placówek wyłonionych w konkursie otrzyma dotację w wysokości 40 tys. zł.

Publikacja: 26.01.2015 13:30

Świetlice: dotacje dla placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

- W ramach programu wyłonione w konkursie placówki otrzymają dodatkowe środki finansowe na rozwijanie środowiskowej działalności dla dzieci i młodzieży w gminach. Mogą je wykorzystać na doposażenie placówek wsparcia dziennego, zorganizowanie wypoczynku letniego lub zimowego, w tym wyjazdów o charakterze edukacyjno-wypoczynkowym, czy organizowania imprez edukacyjno-kulturalnych, takich jak wyjścia do kina, teatru czy muzeum – powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz

Na ubiegłoroczną edycję programu ministerstwo również przekazało 800 tys. zł. Pieniądze trafiły m.in. do gdańskiej Świetlicy w Gościnnej Przystani Dom Sąsiedzki, na projekt „Razem cieplej, razem mądrzej, razem wyraźniej – podniesienie standardu pracy placówki oraz podniesienie jakości zajęć logopedycznych i rewalidacyjnych". Z dofinansowania skorzystały Świetlica Socjoterapeutyczna w Ostrowi Mazowieckiej na program „Stwórzmy dzieciom lepszą przyszłość" i placówka wsparcia dziennego w Gowinie, realizująca zadanie „Dobrze być z rodziną".

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Karol Nawrocki zablokował nominacje 46 sędziów. Czy prezydent mógł to zrobić?
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Praca, Emerytury i renty
Wiek emerytalny jest, ale brakuje stażu pracy. Czy jest szansa na emeryturę z ZUS?
Nieruchomości
Będą ważne zmiany w prawie budowlanym? „Żółta kartka” zamiast blokady inwestycji
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Prawo rodzinne
Szybki rozwód bez sądu będzie możliwy. Rząd przyjął projekt
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama