Reklama
Rozwiń
Reklama

Jak gminy rozliczają przedszkolne dotacje

Z siedmiu do 14 dni wydłużono termin dla wojewody na wystąpienie do ministra finansów o uruchomienie środków na dotacje dla gminnych przedszkoli.

Publikacja: 11.09.2015 09:26

Jak gminy rozliczają przedszkolne dotacje

Foto: 123RF

To jedna ze zmian wprowadzonych przez obowiązującą od 12 września nowelizację rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie udzielania gminom dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego. Pozwoli to wojewodom na lepsze przygotowanie wniosków.

Ponadto nowelizacja dostosowuje przepisy rozporządzenia do nowej klasyfikacji budżetowej w dziale 801 – Oświata i wychowanie, do którego dodano nowy rozdział 80149 – Realizacja zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego. Umożliwi to prawidłowe rozliczenie dotacji celowej z budżetu państwa otrzymywanej na wsparcie wychowania przedszkolnego dzieci niepełnosprawnych.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo drogowe
Rząd chce podwyższyć opłaty za przejazd drogami ekspresowymi i autostradami
Nieruchomości
Spółdzielcy będą wreszcie na swoim. Rząd chce rozwiązać problem z PRL
Konsumenci
Frankowicze. Sąd nie zawsze związany stanowiskiem sądu odwoławczego
Prawo rodzinne
Jak po rozwodzie wycenić nakłady małżonka na wspólny majątek? Wyrok SN
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama