To już trzecia edycja festiwalu organizowanego przez American Friends in Warsaw (www.afw.waw.pl) i Hotel Sheraton, który stał się mecenasem młodych polskich artystów.

Wystawa z możliwością zakupu prac artystów cieszyła się wielkim powodzeniem w zeszłym roku. Ponieważ ma ona charakter otwarty, przyszli na nią nie tylko obcokrajowcy, ale także liczni warszawiacy.

Główną salę „Balową" odwiedza co rok ponad 2000 osób. W tym roku, tak jak i w poprzednim, hotel udostępnił wszystkie sale recepcyjne. Dzięki temu AFW zaprosiło 90 młodych artystów. Z drugiej strony zostali zaproszeni przedstawiciele galerii zagranicznych, którzy zapoznają się z młodą polską sztuką, a młode talenty bedą miały szanse wypłynąć na szerokie międzynarodowe wody.

To artystyczne wydarzenie, pomyślane jako festiwal sztuki, w swojej formie odnosi się do corocznych imprez organizowanych w amerykańskich miastach i przedmieściach, gdzie artyści prezentujący swoje dzieła nawiazują dialog z publicznością. W czasie Art. Fresh artyści będą opowiadali o swoich pracach i o sztuce, która tworzą.

Będzie tu można zobaczyć, a zarazem i kupić bezpośrednio od artystów, malarstwo olejne, akwarele, rysunki, grafiki, fotografie artystyczna, rzezbę we wszystkich jej formach, biżuterię, ręcznie malowany jedwab i wiele innych małych dzieł sztuki.

W  AFF 3 wezmie udział 90 młodych artystów reprezentujących różne style, szkoły i środowiska artystyczne. Można powiedzieć, że będzie tu reprezentowana cała młoda elita artystyczna Warszawy i nie tylko.  Będą tu absolwenci i studenci ostatnich lat Akademii Sztuk Pięknych, Europejskiej Akademii Sztuki, członkowie wielu organizacji artystycznych takich jak, „Front Sztuki" czy „Magazyn Sztuk", a także wielu artystów niezrzeszonych.

Niektórych artystów będzie można zobaczyć przy pracy, a inni będą prowadzić warsztaty rysowania dla dzieci. Jest to impreza dla calej rodziny gdzie dzieci będą zajęte rysowaniem, a w tym czasie dorośli będą mogli cieszyć się obcowaniem ze sztuką. Mamy nadzieję, że kontakty, które artyści nawiążą na festiwalu, zaowocują pozniejszymi odwiedzinami w ich pracowniach i na ich wernisażach.

O godz. 12 w Sali Lizbona odbędzie się koncert: „Spotkanie z poezją i muzyką" podczas którego Ewa Herbich zaprezentuje swoją poezję z nowo wydanego tomiku „Podwieczorek życia". Publiczność anglojęzyczna usłyszy niektóre z tych wierszy przetłumaczone przez autorkę na język angielski. Wiolonczelistka Katarzyna Kamer grać będzie muzykę J.S. Bacha oraz własne improwizacje.

Dodatkową atrakcją będzie festiwal filmu animowanego Art. Fresh Film Festiwal, który odbędzie się w sali Lizbona. Jeden z bardziej znanych reżyserów i tworców  polskiej szkoly animacji, Marek Serafiński, przedstawi prace młodych gwiazd filmu eksperymentalnego i animowanego. Zapozna także swoich gości z najbardziej udanymi polskimi debiutami ostatnich lat. A młodzi twórcy opowiedzą o swojej pracy oraz odpowiedzą na  pytania.

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

Program festiwalu dostępny na stronie www.serafinskistudio.com

ART FRESH FESTIVAL III oraz ART FRESH FILM FESTIVAL odbędzie się 11 marca 2012 w godzinach od 12.30 do 20.00  na parterze hotelu Sheraton w Warszawie. W godz. 11.30 – 12.30 wejście za okazaniem zaproszeń.