Witkacy na zdjęciach

Zdjęcia ukazujące naturę kontrowersyjnego pisarza Witkacego i jego żony Jadwigi Witkiewicz będzie można obejrzeć w Domu Handlowym Vitkac w Warszawie.

Aktualizacja: 16.09.2015 12:07 Publikacja: 16.09.2015 11:55

Foto: materiały prasowe

Ekspozycja jest projektem Muzeum Tatrzańskiego w Warszawie i Stefana Okołowicza, który od początku lat 70. kolekcjonuje fotografie Witkacego. Swoje zbiory witkacowskie prezentował na wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Na wystawie "Witkacy Vitkac" w warszawskim Domu Handlowym będzie można zobaczyć w wielu odsłonach plastyczną twarz artysty. Miny, grymasy i pozy Witkacego to jednak tylko jedna z części wystawy. Jej dopełnieniem są fotografie żony artysty Jadwigi Witkiewicz. "Raz jest wampem, raz w swetrze tuli kotkę Chyzię. Rozmywa się na zdjęciach, roztapia w innych postaciach, żeby na kolejnym obrazie powrócić z wyrazistością spojrzenia, które trudno wytrzymać" - piszą organizatorzy wystawy.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rzeźba
Anatomia antyku na Zamku Królewskim z kolekcji Stanisława Augusta
Rzeźba
Rzeźby Abakanowicz wkroczyły na Wawel. Jej drapieżne ptaki nurkują wśród drzew
Rzeźba
Salvador Dalí : Rzeźby mistrza surrealizmu
Rzeźba
Ai Weiwei w Parku Rzeźby na Bródnie
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Rzeźba
Ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb. To wszystko do zobaczenia na Wawelu