O wystawie i kolekcji hotelu Andel's pisze Monika Kuc - "Smaki luksusu"

Wystawa jest kolejną odsłoną cyklu andel's quarter. Jej tytuł został zaczerpnięty z myśli  Lawrence'a Weinera - „O wiele rzeczy za dużo, by zmieścić w tak małym pudełku".  Każde dzieło będzie prezentowane w innym apartamencie. Artyści ozdobią hotelową przestrzeń swoimi pracami. Oddadzą jej w ten sposób odrobinę swojej prywatności.

Zobacz galerię zdjęć

Mikołaj Długosz pokaże „Real foto" -  zbiór zdjęć zamieszczanych przez sprzedawców w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro. W hotelowym pokoju zostały zaprezentowane w sposób przypominający obrazki wyświetlane przez Google Images.

Maurycy Gomulicki wybrał sypialnię, wniósł do niej "Skarb" - kolekcję sztucznej biżuterii, którą umieścił wewnątrz specjalnie wykonanej witryny, u wezgłowia hotelowego łoża. Padające na błyskotki światło sprawiło, że szkiełka niczym prawdziwe klejnoty zamieniły pokój w drogocenną komnatę.

Kolejną odsłoną współczesnej martwej natury jest projekt "Wszystkie rzeczy, które mam" Iwo Rutkiewicza. Artysta  pokazuje publiczności fotografie swoich rzeczy, które posegregował według kolorów, oddzielił przedmioty pożyczone od własnych,  okrągłe od nieokrągłych.

Wystawę, której kuratorem jest Marcin Krasny można zwiedzać do  10 lutego, po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji pod numerem 42 2791000.

 

 

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ