Kevin Berlin w Unit 24

Unit 24 londyńska galeria, którą prowadzi Polka Kasia Morawska, zaprasza na wystawę Kevina Berlina

Aktualizacja: 17.05.2012 14:08 Publikacja: 13.05.2012 15:14

Kevin Berlin

Kevin Berlin

Foto: Unit24

Wernisaż wystawy "Tiger Training for Beginners" (Trening tygrysów dla początkujących) odbędzie się dzisiaj o godz. 18.30 w siedzibie galerii przy Great Guildford Street 20 w Londynie.

Zobacz katalog artysty

Kevin Berlin przyglądał się pracy trenerów tygrysów i lwów w Ukraińskim Cyrku Narodowym. Zainspirowany ich sztuką stworzył ponad sto obrazów przedstawiających dzikie zwierzęta. W czasie wernisażu odbędzie się performance, w trakcie którego artysta będzie malował tygrysie pręgi na ciele modelki.

"Tiger Training for Beginners" jest głosem Kevina Berlina w obronie ginącego gatunku. - Pozostało tylko 2300 tygrysów. Mam nadzieję, że moje obrazy zachęcą odbiorców do wzięcia udziału w ruchu, mającym na celu ochronę tej populacji - mówi artysta.

Jego prace można znaleźć w kolekcjach Kim Basinger, Luciano Pavarottiego, Davida Lettermana, Billa i Hillary Clintonów, Quincy Jonesa  i wielu innych sław. Berlin otrzymał w 1983 r. stypendium dla młodych artystów od prezydenta Ronalda Reagana.

Czytaj więcej o wystawie i artyście na www.unit24.info.

Wernisaż wystawy "Tiger Training for Beginners" (Trening tygrysów dla początkujących) odbędzie się dzisiaj o godz. 18.30 w siedzibie galerii przy Great Guildford Street 20 w Londynie.

Zobacz katalog artysty

Pozostało jeszcze 83% artykułu
Rzeźba
Rzeźby Abakanowicz wkroczyły na Wawel. Jej drapieżne ptaki nurkują wśród drzew
Rzeźba
Salvador Dalí : Rzeźby mistrza surrealizmu
Rzeźba
Ai Weiwei w Parku Rzeźby na Bródnie
Rzeźba
Ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb. To wszystko do zobaczenia na Wawelu
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Rzeźba
Lwowska rzeźba rokokowa: arcydzieła z muzeów Ukrainy na Wawelu