Architektka przeniosła przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski przedwojenne zabudowania targowiska bazaru Różyckiego. Po zakończeniu projektu zabudowania wrócą na swoje dawne miejsce.
Instalacja artystyczna Aleksandry Wasilkowskiej polega na przeniesieniu zabudowy powojennych kiosków handlowych z legendarnego Bazaru Różyckiego. Fragment istniejącego targowiska zrekonstruowany na osi Zamku Ujazdowskiego nawiązuje do średniowiecznej relacji Zamku i Podgrodzia, w której Zamki obrastały usługami i drobnym handlem. Spontanicznie rozwijająca się architektura podgrodzia to zalążek współczesnego miasta. Instalacja przed wejściem do Zamku jest zapowiedzią projektu Wasilkowskiej pokazywanego w ramach równolegle toczącej się wystawy Joty Castro. Jest to makieta projektu przebudowy samego Bazaru Różyckiego. Projekt będzie zmieniać się i rozwijać się do samego końca wystawy Slow Future i wydarzeń w Zielonym Jazdowie.
Zielony Jazdów to niezwykły, letni projekt Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27 czerwca – 14 września 2014 roku pod hasłem „Zielony Jazdów. Zielony Rynek". Tematem przewodnim będą związki ekologii z ekonomią. Poprzez specjalne warsztaty, wykłady, dyskusje i debaty organizatorzy chcą przybliżyć uczestnikom zagadnienie ekonomii ekologicznej i modeli gospodarczych odmiennych od dominującego. W programie spotkań pojawią się takie kwestie jak ekonomia społeczna, ekonomia ekologiczna, alternatywne waluty, oddolne ekonomie, utopie ekonomiczne i antykonsumpcjonizm. Ale Zielony Jazdów to nie tylko przestrzeń debat dotyczących najważniejszych tematów współczesności – to również obiekt rekreacyjny, który jest miejscem spotkań towarzyskich, ale także sceną koncertową, kinem plenerowym i przestrzenią, w której refleksja nad ekologią łączy się ze sztuką i zdrowym stylem życia.
Przestrzeń Zielonego Jazdowa każdego roku współtworzą pawilony będące realizacjami znanych twórców, którzy w swoich projektach zawierają nowoczesny design i ekologiczne rozwiązania. Pawilon zaprojektowany przez Rirkrita Tiravaniję w pierwszej edycji projektu trwale wpisał się w stołeczny krajobraz jako letnia, plenerowa kawiarnia. Projekt pawilonu z 2013 roku został zrealizowany przez włoskie studio Avatar Architettura, specjalizujące się w architekturze ekologicznej i używające innowacyjnych technik recyklingu.
Różyc – Bazaristan. Instalacja przestrzenna realizowana podczas projektu „Zielony Jazdów. Zielony Rynek"