Gdyby nie portale elektroniczne, można pomyśleć, że te manewry to lipa, no może symulacja elektroniczna, ale żaden desant nad Wisłą. Dlatego w pierwszym szeregu prezentuje portal Onet.pl:

Około półtora tysiąca spadochroniarzy z USA, Wielkiej Brytanii i Polski wylądowało dziś na zrzutowisku pod Toruniem. To były pierwsze ćwiczenia na tak wielką skalę. - Ćwiczymy operację obronną, nikt nie ma powodu do niepokoju - podkreślił dowódca amerykańskich wojsk w Europie gen. Ben Hodges („Anakonda” pod Toruniem).

Prasa kolorowa, o dziwo, w ogóle nie zauważa tych żniw dla fotoreporterów, a prasa głównego nurtu skupia się na obawach Rosji.

W „Rzeczpospolitej” polecam tekst Andrzeja Talagi „Mała wojna nadzieją dla Warszawy”: "Manewry Anakonda 16 są ćwiczeniem prawdziwej wojny, a ściślej zabezpieczenia przerzutu wojsk do naszego kraju w celu odparcia ataku z północnego wschodu. Po drugie to demonstracja militarna jak i polityczna wobec Rosji. Pokazanie jej, gdzie leży nieprzekraczalna granica, za którą już tylko pełnowymiarowy konflikt" - pisze Talaga.

„Gazeta Wyborcza” główny tekst poświęca omawianemu już wcześniej także w „Rzeczpospolitej” projektowi zaostrzenia prawa karnego, zwłaszcza, gdy chodzi o konfiskatę mienia przestępców. Prezentuje go jednak z innej perspektywy - potencjalnych nadużyć poi stronie władzy:

"Projekt przewiduje przymusowe przejmowanie w czasowy (więc może wieloletni) zarząd państwa firm osób podejrzanych o przestępstwa, za które grozi co najmniej pięć lat więzienia. Łatwo sobie jednak wyobrazić sytuację, że konfiskaty będzie można użyć przeciwko przedsiębiorcom i biznesmenom (dodam od siebie, że niektórzy z nich też bywają przestępcami). Tekst pod znamiennym tytułem: „I Tobie mogą zabrać majątek”.

„Dziennik Gazeta Prawna” publikuje z kolei wyniki XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski (gratulacje dla profesorów, Studentów i Absolwentów UW!). Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Jagielloński, a na trzecim Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rankingu oceniono 315 uczelni i 47 kierunków studiów.