Drastyczne nagranie z Pruszkowa. Znęcali się nad nastolatkiem. Policja dokonała zatrzymań

W internecie pojawiły się filmy, na których widać, jak grupa nastolatków znęca się nad swoim rówieśnikiem, kopiąc go i poniżając. Policja poinformowała, że w związku ze sprawą zatrzymano sześć osób.

Publikacja: 12.03.2023 18:12

Drastyczne nagranie z Pruszkowa. Znęcali się nad nastolatkiem. Policja dokonała zatrzymań

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak grupa nastolatków znęca się nad swoim rówieśnikiem. Oprawcy biją i kopią swoją ofiarę. Chłopak jest przypalany papierosami i poniżany, sprawcy zadają mu ciosy w głowę. W tle słychać wulgaryzmy i śmiech nastolatków. Zdarzenia miały miejsce w Pruszkowie pod Warszawą. Ze względu na drastyczność materiałów oraz by chronić tożsamość ofiary, nie publikujemy nagrań.

Komenda Stołeczna Policji oświadczyła, że od soboty "policjanci z Pruszkowa prowadzą intensywne działania", których celem jest pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich osób biorących udział w znęcaniu się nad małoletnim. "W toku czynności policjanci zabezpieczyli kilka nagrań" - czytamy.

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak podczas konferencji prasowej w

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak podczas konferencji prasowej w sprawie pobicia w Pruszkowie

PAP/Paweł Supernak

Policja podała, że w omawianej sprawie jest "w stałym kontakcie" z sądem. W komunikacie przekazano, że ustalono tożsamość wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu - agresorów oraz osobę, która nagrywała zdarzenie. Wszystkie osoby zostały zatrzymane - poinformowała stołeczna policja.

"W toku czynności pojawiło się wiele nowych okoliczności. Każda z nich jest szczegółowo weryfikowana przez pruszkowskich policjantów. W najbliższych dniach dalsze czynności z zatrzymanymi będzie prowadził sędzia ds. nieletnich" - poinformowano.

Do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. "Sprawcy tego zachowania zostaną ukarani zgodnie z prawem. Prokuratura i policja muszą zawsze zdecydowanie reagować w takich sytuacjach" - napisał na Twitterze.

W niedzielę po południu rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował na konferencji prasowej, że do pobicia doszło pod koniec lutego w jednej z podwarszawskich miejscowości. Zaznaczył, że zgłoszenia dokonała w sobotę matka pobitego chłopca.

Marczak doprecyzował, że w sprawie funkcjonariusze zatrzymali sześć osób w wieku 14-16 lat. Część zatrzymanych jest znana policji i miała dokonać pobicia innej osoby niepełnoletniej.

Przestępczość
Zabójstwo Marka Papały. Zbrodnia wciąż niewyjaśniona
Przestępczość
Wpadł pedofil objęty ustawą o „bestiach”
Przestępczość
Posiedzenie ws. Leszka Czarneckiego odwołano. Sędzia nie chce prowadzić sprawy miliardera
Przestępczość
Mafia zarabia na wojnie. Zwiększył się przemyt z Ukrainy do Polski
Przestępczość
Archaiczne przepisy: Nie wystarczy brak zgody na gwałt
Przestępczość
Leszek Czarnecki podróżował, gdy nie mógł. Prokuratura wnioskuje o areszt