„W ramach śledztwa w sprawie okoliczności zniknięcia Madeleine McCann w 2007 r. jedna osoba została w środę uznana za podejrzaną“ - oświadczyła w czwartek prokuratura z miasta Portimão w dystrykcie Faro. Wieczorem ujawniono, że chodzi o 44-letniego Niemca Christiana Brücknera, który przebywa obecnie w więzieniu i jest oskarżony o gwałt na 20-letniej Niemce. Do tego przestępstwa doszło w Portugalii w 2004 roku, a więc na trzy lata przed zniknięciem Madeleine McCann.

Brückner usłyszał w więzieniu zarzuty, po wniosku portugalskich władz ws. międzynarodowej pomocy prawnej - podkreślono w komunikacie.

Według portugalskich mediów, które już kilka godzin wcześniej były przekonane o oskarżeniu Brücknera, decyzja prokuratury jest związana z portugalskimi przepisami dotyczącymi przedawnień.

Czytaj więcej

Niemiecki prokurator: Mamy dowody, że Madeleine McCann nie żyje

Trzyletnia Madeleine McCann zaginęła wieczorem 3 maja 2007 roku, gdy jej rodzice jedli kolację ze znajomymi. Do tragedii doszło w portugalskim kurorcie Praia da Luz w Algarve.

„Przesłanki, na podstawie których Brückner został podejrzanym, związane są z tym, że rzekomo przyznał się przyjacielowi, iż porwał Madeleine, a dane, wyciągnięte z telefonu komórkowego wskazują, że był w Praia da Luz w noc jej zniknięcia” - twierdzi źródło, na które powołuje się portugalska prasa.