Reklama

Świat kupuje więcej kawy

Eksport kawy w ciągu dwóch pierwszych miesięcy kampanii 2020-21 zwiększył się o 6,5 proc. — podała Międzynarodowa Organizacja Kawy ICO.

Aktualizacja: 07.01.2021 19:09 Publikacja: 07.01.2021 19:04

Świat kupuje więcej kawy

Foto: AdobeStock

Kraje kawowe wysłały w październiku i listopadzie 20,2 mln worków po 60 kg wobec 18,9 mln worków rok wcześniej. Do tego wzrostu przyczyniła się zasadniczo Brazylia, która miała rekordowe zbiory w 2020 r. — jej eksport skoczył o 23 proc. do 8,3 mln worków — odnotował Reuter.

Eksport łagodnych odmian kolumbijskiej kawy zmalał z kolei o 4,5 proc., natomiast eksport innych odmian arabiki był mniejszy o 5 proc. Eksport ziaren robusty zmniejszył się w tym okresie o 1 proc.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Przemysł spożywczy
Ceny kawy w USA rosną przez cła Trumpa – palarnie biją na alarm
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Przemysł spożywczy
Grupa Żywiec zamyka kolejny browar. Po Leżajsku pora na Namysłów
Przemysł spożywczy
Na bezalkoholowe trunki Polacy wydają już więcej niż na herbatę
Przemysł spożywczy
Holenderski gigant zapowiada zwolnienia. 400 osób straci pracę w Amsterdamie
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Przemysł spożywczy
Już nie będzie "wegańskich burgerów"? Nazwy stek i kotlet tylko dla mięsa
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama