- Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się mleczarni w Polsce – mówi Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica . - Nasze wyniki sprzedażowe pokazują, że konsekwentnie i z sukcesem realizujemy założone cele. Utrzymaliśmy pozycję lidera w kluczowych dla nas grupach asortymentowych i dynamicznie rozwijamy nowe kategorie produktowe – dodaje.

W 2014 r. przychody firmy zwiększyły się o 5 proc., do 890 mln zł. Spółdzielnia skupiła 313 mln litrów mleka. Przerobiła je m.in. na serki wiejskie, jogurty, a także świeże Mleko Wiejskie, które zanotowało największy wzrost sprzedaży spośród jej produktów.

Łączne wydatki inwestycyjne Piątnicy przekroczyły w 2014 r. 55 mln zł. Objęły m.in. uruchomienie nowej linii produkcyjnej do wytwarzania twarogu oraz budowę w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania mogącego pomieścić ponad 5 tys. palet.

Piątnica zapowiada, że nie powiedziała ostatniego słowa. – Na rozwój spółdzielni patrzymy długoterminowo, dlatego wciąż się zmieniamy – zaznacza Zbigniew Kalinowski. – W 2015 r. zamierzamy zrealizować kolejne inwestycje, dzięki którym wprowadzimy na rynek nowe produkty, zwiększymy nasze moce produkcyjne i zabezpieczymy zaplecze logistyczne.