Nowa linia jedzenia dla zwierząt to odpowiedź na nowy trend. Konsumenci poszukują bardziej ekologicznej lub wolnej od alergenów diety dla swoich zwierząt. Nestle postanowiło podobnie jak mniejsze marki m.in. Yora i Green Petfood's InsectDog, także stworzyć jedzenie, które będzie nie tylko pożywne, ale także ekologiczne.

„Obserwujemy rosnący popyt na zróżnicowane źródła białka do produkcji karmy dla zwierząt domowych" - powiedział Reuterowi Bernard Meunier, szef firmy Purina w Europie.

Nowa linia produktów nosi nazwę: Purina Beyond Nature's Protein i będzie dostępna na początek w Szwajcarii o listopada 2020. W sklepach pojawią się dwie wersje karmy: zawierająca drób, bób oraz białko z larw jednego z gatunków muchówki (Hermetia illucens) oraz wersja z drobiem, wątrobą wieprzową oraz proso.

Bloomberg

Nowa karma będzie robiona w dwóch wariacjach: dla kotów i dla psów. Pojawi się w szwajcarskich sklepach sieci Coop, które już sprzedają jedzenie dla ludzi robione na bazie białka z owadów, w tym przekąski oraz burgery - informuje Reuters. Nestle ma nadzieję, że z czasem nowe karmy dla zwierząt pojawią się też winnych szwajcarskich sieciach handlowych, zanim trafią na światowy rynek.

Sprzedaż produktów dla zwierząt domowych dała Nestle w zeszłym roku 13,6 miliarda franków szwajcarskich (14,96 miliarda dolarów). Była to najszybciej rozwijająca się kategoria grupy z 10,6 proc. wzrostem organicznym w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku.