Przypomnijmy, iż wczoraj późnym wieczorem dotychczasowy minister sprawiedliwości – Cezary Grabarczyk – podał się do dymisji, którą przyjęła premier Ewa Kopacz.

Odejście dotychczasowego szefa resortu sprawiedliwości to pokłosie ubiegłotygodniowych doniesień medialnych. Zgodnie z nimi Grabarczyk został przesłuchany przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną.

Pojawiło się już pierwsze nazwisko kandydata, który miałby objąć schedę po Grabarczyku. Według radia RMF FM to obecny wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń.

Radio podało, iż premier Ewa Kopacz konsultowała się z doradcami, którzy podkreślają, że nie ma szans na znalezienie nowego szefa resortu sprawiedliwości w środowisku prawniczym na pięć miesięcy przed wyborami parlamentarnymi.

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska w Kontrwywiadzie RMF FM mówiła natomiast, że premier Kopacz nie ma jeszcze kandydata na następcę Grabarczyka.