Dla kancelarii Salans był to już drugi rok dynamicznego – o 20 mln zł! – wzrostu obrotów i drugie zwycięstwo w naszym rankingu. Prawie 140 mln zł – takiego przychodu nie miała w nim przedtem żadna firma prawnicza. Rekord Clifford Chance z 2008 r. – 128,6 mln zł – został pobity, i to o prawie 10 mln zł. Strategia podboju rynku i budowy silnej firmy prawniczej przynosi Salansowi sukcesy.

Jest też drugi stumilionowiec – CMS Cameron McKenna. Większość kancelarii (ponad 30) miała zwyżkę przychodów, ponad 20 odnotowało stabilizację lub spadek obrotów. Tam, gdzie wystąpiły spadki, były one mniejsze niż wzrost.

Znakomity wynik był udziałem firm Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, Domański Zakrzewski Palinka oraz Baker & McKenzie – sprzedały usługi za ponad 10 mln zł więcej niż rok wcześniej. Wysoko w tabeli znalazł się DLA Piper, który systematycznie co roku zwiększał obroty, co dwa lata regularnie je podwajając.

Roczny obrót wszystkich kancelarii zestawionych w rankingu wyniósł 1065,1 mln zł, podczas gdy rok wcześniej – 944,4 mln zł. Na tej podstawie przyrost wartości rynku usług prawnych można wiarygodnie oszacować na ok. 10 proc.

W rankingu według zysków wzięło udział 31 kancelarii. Zwyciężyła Clifford Chance, ustanawiając nowy rekord naszego rankingu. Mimo że ich zysk spadł o prawie 5 mln zł, pokonali trzykrotnego zwycięzcę: kancelarię Baker & McKenzie, która z kolei odnotowała ponowny wzrost dochodów, tym razem o prawie 4 mln zł. Rentowność działalności prawniczej Clifforda była imponująca i wyniosła ponad 30 proc.

Na trzecim miejscu znalazł się DLA Piper z ponad 11 mln zł dochodu i – tak jak w kategorii obrotów – stałym jego wzrostem.

Czwarte zaś należy do kancelarii Gide Loyrette Nouel z zyskiem mniejszym wszakże o ponad 4 mln zł od tego z 2010 r. Wśród 31 kancelarii uczestniczących w klasyfikacji według dochodów połowa odnotowała wzrost, a połowa obniżkę lub stabilizację zysku.