Mimo anglojęzycznej nazwy DIG jest polską firmą, która stawia sobie ambitny cel konsolidacji rozdrobnionego na razie rynku rekrutacji specjalistów i menedżerów w regionie.

Nowy gracz w branży HR to wehikuł inwestycyjny utworzony ze środków trzech partnerów. Wśród nich jest jeden z funduszy należących do Opoka TFI, AdNext Group – spółka specjalizująca się w marketingu internetowym – oraz Michał Młynarczyk, który jest głównym udziałowcem DIG.

Realizację planów konsolidacji rynku spółka już rozpoczęła – po kilku tygodniach działalności ma na koncie pierwsze trzy akwizycje. Pierwszą operacją nowej firmy było przejęcie we wrześniu polskich i niemieckich aktywów agencji zatrudnienia Devonshire Appointments od poligraficznego giganta, RR Donnelley (inwestycję przeprowadził Opoka Ventures). Wkrótce potem do DIG dołączą dwie inne spółki z branży; polska firma Vlog specjalizująca się w rozwiązaniach IT w formule time & material (m.in. consulting IT i body leasing) oraz niemiecka Cern, rekrutująca wysoko wykwalifikowanych inżynierów i menedżerów. W rezultacie DIG startuje z siecią sześciu biur, 70 konsultantów oraz bazą ok. 300 informatyków i inżynierów.

Przewagą konkurencyjną firmy ma być nowa formuła usług HR. – Chcemy całkowicie przemodelować tradycyjny proces rekrutacji kandydatów, opierając się w znacznej części na digitalizacji, w tym grywalizacji oraz content marketingu – podkreśla Michał Młynarczyk, dodając, że kolejne cele ekspansji firmy to Czechy, Węgry i Rumunia. – Strategia DIG zakłada dynamiczny rozwój organiczny nie tylko na rynku polskim, ale również w innych krajach europejskich. Planujemy także kolejne kierunkowe inwestycje w inne podmioty z rynku HR, które wzmocnią siłę grupy i poszerzą jej ofert – zapowiada Tomasz Wołynko, dyrektor inwestycyjny Opoka Ventures.

DIG będzie rywalizować m.in. z należącymi do giełdowej grupy Work Service spółkami IT Kontrakt i Antal. Artur Skiba, prezes Antala, nie obawia się jednak konkurencji. – My robimy swoje. Jesteśmy jednym z liderów bardzo rozdrobnionego rynku, na którym stale przybywa nowych usług i jest jeszcze mnóstwo do zrobienia – twierdzi Skiba.