Zdaniem Korwin-Mikkego Putin "się wściekł", ponieważ stojący na czele WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) Witold Bańka "całkowicie usunął sprzyjających Rosji członków" tej agencji. To - jak dodał lider partii KORWiN - doprowadziło do "całkowicie nieracjonalnego" ataku Putina na Polskę. - Putin chyba po prostu się wściekł - ocenił.

Na pytanie, czy wypowiedzi Putina nie zaszkodzą Polsce, Korwin-Mikke odparł, że "Putin ma marną prasę na Zachodzie, więc jego ataki nam nie szkodzą".

Lider partii KORWiN ocenił też, że prezydent Andrzej Duda nie powinien reagować na słowa Putina. - To niepoważne, żeby prezydent się tym zajmował, to była wypowiedź nieoficjalna, Putin nie mówił tego jako prezydent, tymi słowami powinni zajmować się publicyści - mówił. 

To, że na słowa Putina zareagował MSZ i premier Mateusz Morawiecki, Korwin-Mikke określił słowem "śmieszne". - Śmieszne jest, że jeżeli gdzieś w Teksasie ktoś powie, coś o Polsce, to od razu rząd Polski protestuje. Putin sam się ośmieszył. Jeżeli rząd się tym zajmuje to dodaje powagi temu wydarzeniu - ocenił lider partii KORWiN.

Korwin-Mikke ocenił też, że "to już ostatni rok Putina" u steru władzy w Rosji. - Stracił to poważanie. Gdyby po dwóch latach pierwszych rządów ogłosił się carem, dziś byłby kochanym carem. Zabrakło mu jednak odwagi i żegna się z władzą - stwierdził.

Na pytanie, kto może zastąpić Putina, poseł Konfederacji odparł, że "to jest nieszczęście, bo w Rosji może dojść do władzy demokracja". Tymczasem, jak dodał, "60 proc. Rosjan uważa, że Związek Sowiecki był czymś dobrym".

Lider partii KORWiN przekonywał też, że "od bardzo dawna grozi nam wojna" USA z Rosją. - Gdyby wygrała Hillary Clinton, to już dawno byłaby wojna - ocenił. - Elity USA mówią otwarcie, że chcą zniszczyć Rosję - dodał.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

- Na szczęście wygrał Trump, który ma inną koncepcję. Trump uważa słusznie że zagrożeniem są Chiny, które idą w górę. On uważa, że trzeba razem z Rosją iść na Chiny - i słusznie. Niestety establishment amerykański cały czas prze do wojny z Rosją - ubolewał Korwin-Mikke.