Reklama
Rozwiń
Reklama

Niemcy dostarczą Ukrainie Mardery. Bundestag będzie naciskał w sprawie Leopardów

Przewodnicząca komisji obrony Bundestagu Agnes Struck-Zimmermann liczy na to, że władze Niemiec wkrótce ogłoszą decyzję o przekazaniu Ukrainie czołgów Leopard.

Publikacja: 06.01.2023 09:38

Olaf Scholz

Olaf Scholz

Foto: AFP

W środę we wspólnym oświadczeniu, wydanym po rozmowie telefonicznej prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, obaj przywódcy poinformowali o przekazaniu Ukrainie amerykańskich bojowych wozów piechoty Bradley i ich niemieckich odpowiedników Marder. Dodatkowo Niemcy zapowiedzieli przekazanie Kijowowi baterii systemu Patriot.

Ukraińcy informują, że to dopiero początek dobrych informacji, ponieważ prezydent Zełenski każdego dnia negocjuje dodatkowe wsparcie z zachodnimi partnerami.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Mercosur. Godzina prawdy dla Unii Europejskiej
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Polityka
Pakt Trump–Putin. Czy USA porzucą Ukrainę?
Polityka
Niemcy chcą zbudować najsilniejszą armię Europy. Zrobiono pierwszy krok
Polityka
Nagła rezygnacja. Po sporze z Donaldem Trumpem twarz ruchu MAGA odchodzi z Kongresu
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Polityka
Kijowski ekspert o planie Trumpa: Prowadzi do kapitulacji Ukrainy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama