Reklama
Rozwiń

Korea Północna testowała satelitę szpiegowskiego. Sfotografowała Seul

Północnokoreańska agencja informacyjna, KCNA, w poniedziałek poinformowała, że Pjongjang przeprowadził w niedzielę "ważny test" w ramach prac nad stworzeniem satelity szpiegowskiego, który ma być gotowy do kwietnia 2023 roku.

Publikacja: 19.12.2022 05:18

Rakieta zawierająca imitację satelity

Rakieta zawierająca imitację satelity

Foto: AFP

arb

Informacja pojawiła się dzień po tym, jak południowokoreańska armia i japońskie Siły Samoobrony poinformowały o wystrzeleniu przez Koreę Północną dwóch rakiet średniego zasięgu w kierunku morza z wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego.

Północnokoreańska Agencja Kosmiczna miała przeprowadzić test w niedzielę, a jego celem było sprawdzenie możliwości satelity w zakresie transmisji danych, wykonywania zdjęć oraz kontroli nad satelitą z ziemi - wynika z depeszy KCNA.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Donald Trump: Groziłem Władimirowi Putinowi zbombardowaniem Moskwy
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Polityka
Czy grozi nam nowy Czarnobyl? Dyrektor MAEA uspokaja
Polityka
Czy w Moskwie pojawi się w końcu pomnik Stalina?
Polityka
Donald Trump zmienił zdanie w sprawie Ukrainy. Jak wyglądały kulisy decyzji?
Polityka
Netanjahu chce Nobla dla Trumpa. A czego chce dla Strefy Gazy?