- Po to jest lewica, aby o takich sprawach przypominać. Po to jest lewica, aby te problemy były rozwiązywane - mówił Czarzasty.

- W Polsce 1.2 mln mieszkań nie ma łazienki, 6,5 mln mieszkań nie ma gazu, 2,5 mln mieszkań nie ma centralnego ogrzewania. 1,6 mln Polaków żyje w skrajnej biedzie, w tym 300 tysięcy dzieci. Brakuje 1,5 mln mieszkań - wyliczał Czarzasty - wyliczał lider Nowej Lewicy.

Czytaj więcej

Krzysztof Łapiński: Wyborów nie wygrywa się w wielkich miastach

- Mieszkańcy Wilanowa, żyją o ok. 10 lat dłużej niż mieszkańcy Pragi Północ. 13,8 mln osób żyje w gminach gdzie nie ma zorganizowanego transportu publicznego - podkreślał. 

- W Polsce jest 500 geriatrów. W wielu powiatach nie ma ani jednego specjalisty od osób w zaawansowanym wieku. To 1 geriatra na 20 tysięcy osób. Oddziały porodowe są w polskich powiatach likwidowane - kontynuował Czarzasty.

Wiele partii będzie obiecywało wam realizację waszych marzeń. Ale tylko lewica jest gwarantem, że wejdą one w życie

Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy

- Umieralność na raka w Polsce jest o 20 proc. wyższa niż na Zachodzie - zauważył też lider Nowej Lewicy.

- 337 tys. osób pobierało z ZUS rentę i emeryturę w wysokości niższej niż najniższa emerytura - mówił wicemarszałek Sejmu.

- Ostatni park narodowy w Polsce powstał w 2001 roku - zauważył Czarzasty.

- 28 proc. dzieci nie wyjechało w Polsce na jakiekolwiek wakacje - mówił.

Następnie Czarzasty zwrócił się do elektoratu lewicy.

- Wiele partii będzie obiecywało wam realizację waszych marzeń. Ale tylko lewica jest gwarantem, że wejdą one w życie - podkreślił. - Tylko lewica po wyborach o nich nie zapomni - dodał.

- Zwracam się do klasy średniej: lewica będzie gwarantem waszej stabilności finansowej - kontynuował.

- Zwracam się do elektoratu PiS: nie wierzcie, że tylko PiS będzie gwarantem waszych świadczeń. To nieprawda. Lewica jest gwarantem tego, aby następny rząd niczego wam nie zabrał - mówił też Czarzasty.