Rosyjski prezydent został zapytany o żarty, które padły pod jego adresem na początku tygodnia, kiedy to Boris Johnson zażartował: "Czy powinniśmy się rozebrać? Musimy pokazać, że jesteśmy twardsi od Putina".

Premier Kanady Justin Trudeau przytoczył zdjęcia rosyjskiego prezydenta bez koszuli, mówiąc: "Będziemy mieli pokaz jazdy konnej z gołą klatą", po czym premier zażartował: "Musimy pokazać im nasze klaty".

Czytaj więcej

Putin: Rosja odpowiednio odpowie na infrastrukturę NATO w Szwecji i Finlandii

Putin odparł na szczycie w Tadżykistanie, mówiąc dziennikarzom: "Nie wiem dokładnie, jak bardzo chcieli się rozebrać, powyżej czy poniżej pasa. Ale myślę, że tak czy inaczej, byłby to obrzydliwy widok".

69-letni prezydent Rosji uważa, że zachodni przywódcy powinni zrezygnować z alkoholu i uprawiać więcej sportu. 

- Trzeba mieć harmonijnie rozwinięte zarówno ciało, jak i ducha. Ale żeby osiągnąć harmonię, trzeba przestać nadużywać alkoholu i innych złych nawyków, a także uprawiać sport - mówił Putin.

- Kolegów (z Zachodu), których wymieniłeś, znam osobiście. To nie jest najlepszy okres w naszych stosunkach, to zrozumiałe. - Wszyscy oni są liderami, więc gdyby chcieli, osiągnęliby sukces. Ale muszą pracować nad sobą - dodał.