Kreml opublikował krótkie nagrania, na których Putin, ubrany w biały fartuch, wita się z pacjentami w szpitalu wojskowym w Moskwie. Towarzyszył mu minister obrony Siergiej Szojgu. Był to pierwszy raz, kiedy prezydent odwiedził rannych od początku wojny, ale jego słowa były skromne: "Będzie dumny ze swojego taty" - powiedział pacjentowi, któremu towarzyszył 9-miesięczny syn.

AFP

Później rosyjska telewizja państwowa pokazała, jak Putin spotkał się z wyższymi urzędnikami państwowymi na Kremlu. Polecił im, aby zwiększyli wypłaty dla członków służb rozmieszczonych na Ukrainie i podwoili zasiłek na opiekę nad dziećmi dla kobiet w wojsku.

Czytaj więcej

Rosjanie nie pracują nad wymianą Medwedczuka

Powiedział, że chociaż lekarze wojskowi, z którymi spotkał się w środę, zapewnili go, że "mają wszystko, czego potrzebują", rząd powinien "szybko, sprawnie i skutecznie reagować na wszelkie potrzeby" w zakresie opieki medycznej nad rannymi żołnierzami.

- Wszyscy oni są bohaterami - powiedział Putin o rosyjskich żołnierzach na Ukrainie. - Każdy z nich naraża swoje życie na śmiertelne niebezpieczeństwo, robi to świadomie, i powinni być traktowani jako tacy, jako bohaterowie - dodał.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony po raz ostatni podało dane o ofiarach śmiertelnych 25 marca, kiedy to poinformowało, że na Ukrainie zginęło 1351 członków rosyjskich służb.