Na spotkaniu w KPRM pojawią się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk w rozmowie z Polsat News powiedział, że Narodowy Program Szczepień to program medyczny, a nie propagandowy. - W związku z tym o konsultacjach powinniśmy dowiadywać się wcześniej, a nie z konferencji prasowej ministra Dworczyka - oświadczył.

- W sprawie szczepień trzeba rozmawiać, w sprawie szczepień nie wolno odmawiać. Będziemy rozmawiali, ale będziemy też mocno pytali o to, dlaczego przez ostatnie trzy tygodnie nikt nie chciał konsultować i nikt nie chciał zwrócić uwagi na problemy, które wskazywaliśmy - powiedział Polsat News przewodniczący klubu Krzysztof Gawkowski.

Zaproszenia nie otrzymała Polska 2050. Poinformował o tym na Twitterze lider ugrupowania Szymon Hołownia. "Dlaczego odmawia się Polsce 2050 udziału w tym spotkaniu? Czego się boicie? Wiedzy naszych ekspertów?" - zapytał.

25 stycznia rozpoczęły się w Polsce szczepienia seniorów w wieku 70 i więcej lat. W niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że Polska rozdysponowała już 3,1 mln dawek szczepionek, które mają dotrzeć do naszego kraju do 31 marca.

22 stycznia, gdy w Polsce rozpoczęła się rejestracja osób w wieku 70+, przed wieloma punktami szczepień ustawiły się kolejki. Czekający od 3-4 rano pod placówkami seniorzy w wielu miejscach dowiadywali się, że rejestracja na szczepienia nie będzie prowadzona z powodu braku wolnych miejsc. 22 stycznia seniorzy mieli też problem z połączeniem się z przeciążoną infolinią.