Horst Seehofer powiedział gazecie "Bild am Sonntag", że 800 policjantów zostało już rozmieszczonych na granicy polsko-niemieckiej, aby pomóc w radzeniu sobie z ostatnim wzrostem liczby migrantów od wschodu przekraczających granice Niemiec.

- Jeśli będzie to konieczne, jestem gotów jeszcze bardziej to wzmocnić - zapowiedział szef MSW.

Policja rozbiła w niedzielę grupę około 50 aktywistów radykalnej skrajnie prawicowej grupy "Trzecia Droga" (Der III. Weg), która wezwała swoich członków do zebrania się, aby podjąć działania przeciwko migrantom próbującym przekroczyć granicę z Polski.

Podczas akcji policja zarekwirowała gaz pieprzowy, bagnet, maczetę i pałki.     

Czytaj więcej

Polscy żołnierze pilnujący granicy trafili do szpitala

Ostatni wzrost liczby osób nielegalnie przekraczających wschodnią granicę UE z Białorusią spowodował poważne zaniepokojenie wśród państw członkowskich.

Polska zaproponowała budowę muru na granicy z Białorusią, aby powstrzymać migrantów. Zapytany, czy takie mury graniczne są konieczne, Seehofer powiedział: "Jest dla nas uzasadnione, aby chronić granicę zewnętrzną w taki sposób, aby uniemożliwić niewykryte przekraczanie granicy".

Według danych niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, od początku roku około 5700 osób przekroczyło granicę między Niemcami a Polską bez zezwolenia na wjazd.

Czytaj więcej

Szef MSWiA Mariusz Kamiński
Kamiński: Polska i Niemcy powinny udzielić Litwie i Łotwie realnej pomocy
Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

W sobotę zatrzymano podejrzanego o przemyt, po tym jak w furgonetce w pobliżu polskiej granicy znaleziono 31 nielegalnych migrantów z Iraku.

Seehofer napisał w zeszłym tygodniu do Mariusza Kamińskiego z propozycją zwiększenia wspólnych patroli wzdłuż granicy z Polską w odpowiedzi na rosnącą liczbę migrantów. Strona Polska zadeklarowała ze swojej strony pełne wsparcie.

Jednocześnie Seehofer poinformował, że Niemcy nie mają planów zamknięcia granicy z Polską, dodając, że takie posunięcie byłoby również "wątpliwe z prawnego punktu widzenia".