Żołnierze mieli też wtargnąć do domu doradcy premiera ds. kontaktów z mediami, który został aresztowany w poniedziałek nad ranem - podaje Reuters powołując się na informacje uzyskane od rodziny doradcy szefa rządu.

Al-Hadath TV podaje też, że niezidentyfikowane siły wojskowe aresztowały czterech ministrów i jednego cywilnego członka Rady Suwerennej, organu, rządzącego Sudanem w wyniku porozumienia zawartego między sudańską armią a cywilną opozycją. W skład Rady wchodzi sześciu cywilów i pięciu wojskowych.

Jedna z czołowych, prodemokratycznych organizacji w Sudanie wzywa mieszkańców kraju, by wyszli na ulice i powstrzymali wojskowy zamach stanu. Armia na razie nie komentuje doniesień o aresztowaniach.

W poniedziałek rano w stolicy Sudanu są kłopoty z dostępem do internetu - informuje Reuters.

W lipcu 2019 roku wojsko i cywilna opozycja doszły do porozumienia ws. podziału władzy w okresie przejściowym, który zakończyć mają demokratyczne wybory.

W kwietniu 2019 roku w Sudanie obalony został rządzący krajem od niemal 30 lat Omar el-Baszir.

Władzę przejęła wówczas Tymczasowa Rada Wojskowa. W lipcu wojsko i cywilna opozycja doszły do porozumienia ws. podziału władzy w okresie przejściowym, który zakończyć mają demokratyczne wybory.

We wrześniu pojawiły się informacje, że armia udaremniła próbę zamachu stanu, która miała obejmować próbę opanowania siedziby państwowego radia w mieście Omdurman. Miasto to, od stolicy Sudanu, Chartumu, oddziela Nil.

Czytaj więcej

Żołnierz armii Sudanu
Sudan: Udaremniono próbę zamachu stanu
Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ