Robert Biedroń zdecydował się - opuszcza Słupsk

Prezydent Słupska Robert Biedroń nie będzie kandydował na drugą kadencję. Polityk ogłosił to w poniedziałek w czasie konferencji prasowej.

Aktualizacja: 03.09.2018 14:09 Publikacja: 03.09.2018 08:45

Robert Biedroń zdecydował się - opuszcza Słupsk

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Biedroń już wcześniej zapowiadał, że w poniedziałek w Słupsku i we wtorek w Warszawie poinformuje o swoich dalszych planach politycznych.

Przeczytaj też: Sezon na Biedronia

W czasie pierwszej z konferencji Biedroń poinformował, że nie będzie ubiegał się o druga kadencję w jesiennych wyborach samorządowych. Na swoje miejsce rekomendował - zgodnie ze spekulacjami medialnymi - obecną wiceprezydent Krystyną Danilecką-Wojewódzką.

W związku z zapowiadaną konferencją, w internecie pojawiło się nagranie, w którym były poseł Ruchu Palikota przekonuje, że wiele osób, podobnie jak on, nie ma na kogo głosować.

- Chcę Polski, w której nikt nie jest pozostawiony w tyle. Dlatego podjąłem decyzję - mówi na nagraniu Biedroń. W dalszej części filmu obraz jest rozmazany, a dźwięk wyciszony.

Prezydent Słupska stwierdził w czasie konferencji, że decyzja o rezygnacji z wyborów "nie była łatwa". - Drogie słupszczanki i słupszczanie. Dziękuję wszystkim za zaufanie i wsparcie, które czułem od pierwszego dnia. Zawdzięczam wam bardzo wiele - mówił.

- Chcę pozostawić Słupsk w najlepszych rękach mojej wieloletniej współpracowniczki Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, wiceprezydentki miasta - doświadczonej radnej, dyrektorki szkoły, przedsiębiorczyni, osoby kompetentnej i pracowitej - dodał Biedroń.

Pytany o dalsze kroki, Biedroń powiedział, że nie chce zdradzić swoich planów dotyczących ogólnopolskiej polityki - do czasu konferencji we wtorek w Warszawie. - Jutro będzie jutro i jutro o tym z państwem porozmawiam - mówił dziennikarzom.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka zapowiedziała, że jej hasłem wyborczym będzie slogan "Łączy nas Słupsk". Oprócz niej o urząd ubiegać się będą dwie inne kobiety - Beata Chrzanowska z Platformy Obywatelskiej oraz Anna Mrowińska z Prawa i Sprawiedliwości - oraz jeden mężczyzna - Mirosław Betkowski ze Słupskiego Porozumienia Samorządowego. Być może jednak pojawią się także kolejni kandydaci.

Polityka
Departament Stanu USA "zaniepokojony" ustawą "lex Tusk"
Polityka
Dwa scenariusze dla darmowych leków
Polityka
Prezydent podpisuje "lex Tusk": Komisją PiS w Donalda Tuska
Polityka
Komisja mobilizuje i konsoliduje opozycję przed 4 czerwca
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Polityka
Sondaż: PiS ma szansę na większość tylko z Konfederacją
Polityka
Prezydent o Donaldzie Tusku: Są granice pazerności na pieniądze