- Ja chciałbym wysłać do europarlamentu delegację, która będzie reprezentowała polskie społeczeństwo 2019 roku, to znaczy ludzi, którzy są postępowi w tych poglądach - powiedział w TVN24 Robert Biedroń.

Zdaniem lidera Wiosny Koalicja Europejska "nie będzie walczyła przecież o świeckie państwo, o równość kobiet i mężczyzn, o decydowanie przez kobiety o swoim życiu i zdrowiu".

- W tym roku mija 50 lat Leszka Millera w polskiej polityce, to jest dłużej niż ja żyję. To pokazuje, że dzisiaj polityka jest zbyt zdominowana przez tych, którzy są 50 lat w polskiej polityce, a brakuje tych, którzy wnoszą nowe pomysły - skomentował.

Biedroń mówił również na temat trwającej dyskusji wokół pożaru katedry Notre Dame. - Kilka lat temu palił się Most Łazienkowski. Czy to oznacza, że płonący Most Łazienkowski jest symbolem upadającego przemysłu łazienkowego? To jest głupie. Paliła się największa świątynia muzułmańska w Jerozolimie. Tego samego dnia, w tym samym czasie. Czy to jest przykład upadku islamu? Dom handlowy Vitkac się tego samego dnia palił w Warszawie. I co? - pytał.