PiS o ochronie Kaczyńskiego: Otrzymuje groźby śmierci

"Zarówno prezes PiS (...) oraz siedziba partii są od lat chronione przez firmę Grom Group. Wydatni na ten cel są jawne i nie są niczym nadzwyczajnym w przypadku rozpoznawanych publicznie osób" - pisze PiS w oświadczeniu na temat kosztów ochrony Jarosława Kaczyńskiego, o których informował wcześniej TVN24.

Aktualizacja: 13.05.2021 09:47 Publikacja: 13.05.2021 09:34

PiS o ochronie Kaczyńskiego: Otrzymuje groźby śmierci

Foto: PAP, Leszek Szymański

TVN24 w opublikowanym w tym tygodniu materiale poinformował, że każdego dnia domu wicepremiera chroni kilkudziesięciu policjantów i ochroniarze z prywatnej firmy pomimo tego, że Jarosław Kaczyński - będąc wicepremierem może korzystać z ochrony Służby Ochrony Państwa. W efekcie za zapewnienie bezpieczeństwa prezesowi PiS podatnicy płacą potrójnie.

Odnosząc się do ochrony domu prezesa PiS przez policję, Prawo i Sprawiedliwość pisze w oświadczeniu, że w tym przypadku "ocena sytuacji i decyzje należą do jej kierownictwa i są oparte na stosowanych w tej służbie procedurach".

"W przypadku Jarosława Kaczyńskiego są one związane z pełnieniem funkcji wicepremiera odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz lidera partii politycznej (...)" - podkreśla Prawo i Sprawiedliwość.

PiS zwraca też uwagę, że sytuacja jeśli chodzi o bezpieczeństwo Jarosława Kaczyńskiego jest "efektem wieloletniej kampanii nienawiści" wobec lidera PiS "prowadzonej przez środowiska polityczne i medialne, które nie potrafią odnaleźć się w systemie demokratycznym (...)".

W oświadczeniu przypomniany zostaje też o ataku na biuro poselskie PiS w Łodzi z 2010 roku, w czasie którego zginął pracownik biura. Jak podkreśla PiS sprawca ataku mówił wówczas, że "jego celem był Jarosław Kaczyński".

"Do siedziby PiS kierowane są również regularne groźby - w tym zabójstwa - pod adresem Jarosława Kaczyńskiego" - czytamy w oświadczeniu.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Po głosowaniu w sprawie aborcji: Tusk wściekły, kara dla Giertycha i Sługockiego, pytania o strategię koalicji
Polityka
Kary za głosowanie ws. aborcji. Posłowie zawieszeni, wiceminister straci posadę
Polityka
Ustawa o depenalizacji aborcji odrzucona. Kto zagłosował przeciw?
Polityka
Sejm zagłosował w sprawie odebrania immunitetu Mariuszowi Błaszczakowi
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Polityka
Sejm zdecydował w sprawie odebrania immunitetu Marcinowi Romanowskiemu
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą