Reklama

Pani premier pudruje PiS

Beata Szydło się nie zraża i konsekwentnie próbuje łagodzić napięcia wywoływane przez obóz władzy. Wtorkowe spotkanie z liderami opozycji to kolejny na to dowód.

Aktualizacja: 13.01.2016 19:11 Publikacja: 12.01.2016 18:32

Pani premier pudruje PiS

Foto: Kancelaria Premiera

Tak naprawdę Polska ma dwa rządy. Politycznym kieruje Jarosław Kaczyński, a społeczno-gospodarczym – Beata Szydło. W rządzie politycznym są ministrowie, którzy na polecenie Kaczyńskiego burzą III RP – Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Mariusz Kamiński, czasem dołącza Piotr Gliński. Ministrowie od 500 zł na dziecko, wieku emerytalnego, wyższej kwoty wolnej od podatku – to prawdziwa ekipa Szydło.

W sprawach politycznych pani premier nie ma wiele do powiedzenia. I nie ma wielkiego wpływu na ministrów raportujących bezpośrednio Kaczyńskiemu. Płaci jednak za kłopoty, których dostarczają. Gdyby popatrzeć na to, jakie działania PiS budzą największe kontrowersje, to znajdą się tam głównie operacje polityczne kierowane przez Kaczyńskiego – takie jak wojna o Trybunał Konstytucyjny czy personalna miotła w mediach publicznych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Dlaczego prezydent zawetował ustawę o pomocy Ukraińcom? Zbigniew Bogucki wyjaśnia motywy
Polityka
Dlaczego Karola Nawrockiego nie było w Waszyngtonie? Marcin Przydacz wyjaśnia
Polityka
Zabrze ma nowego prezydenta. Zdecydowało 106 głosów
Polityka
Sondaż: Polacy podzieleni w sprawie ulg podatkowych dla rodzin z dziećmi
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama