Była posłanka Samoobrony nie wierzy w samobójczą śmierć lidera tej partii i apeluje do premier Beaty Szydło i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o wznowienie śledztwa w tej sprawie.

Renata Beger była gościem programu „Skandaliści" w Polsat News. Mówiła w nim nie tylko o śmierci Leppera, ale też m.in. o reformie sądownictwa.

- Jestem, przekonana, że założyciel Samoobrony został "unicestwiony", żeby nie powiedzieć tego, co wiedział – mówiła była posłanka. Dodała, że Lepper "co jakiś czas zdobywał bardzo niebezpieczną wiedzę dla rządzących".

Zdaniem Beger, Lepper nie mógł popełnić samobójstwa, bo był człowiekiem głęboko wierzącym, który bardzo dbał o rodzinę. - Nie mógłby zostawić swojego chorego syna – tłumaczyła była posłanka. Przypomniała, że sekcja zwłok lidera Samoobrony została wykonana dopiero trzy dni po jego śmierci.

Renata Beger zaapelowała o wznowienie śledztwa w sprawie śmierci byłego wicepremiera. - Ja bym bardzo prosiła, żeby PiS, pani premier, pan minister Ziobro wznowili dochodzenie w sprawie tej śmierci. Jest major, który zeznawał w prokuraturze, zwolnijcie go z tajemnicy służbowej, niech zezna przed prokuratorem - powiedziała Beger. Nie zdradziła jednak nazwiska tego majora.

Od śmierci byłego szefa Samoobrony minęło już ponad sześć lat. Stołeczna prokuratura uznała ją za samobójstwo. Sprawą zajmował się również Tomasz Sekielski w serialu "Teoria Spisku".

Przedstawił on trzy możliwe hipotezy dotyczące śmierci Leppera: lider Samoobrony popełnił samobójstwo, został zamordowany, albo zmuszony do samobójstwa.

Była posłanka odniosła się też do aktualnych wydarzeń. Chwaliła reformę wymiaru sprawiedliwości, którą przeprowadza PiS.

- Jak ja się cieszę, że w tej chwili Prawo i Sprawiedliwość próbuje zmienić to, co się dzieje w sądach. Bardzo się cieszę, bo mając to doświadczenie, które ja mam (Beger została w 2009 roku prawomocnie skazana za fałszowanie podpisów na listach poparcia - red.), to wiem, że tam jest bardzo źle i trzeba to zmienić - tłumaczyła.

Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jej zdaniem "wszyscy, którzy tak bardzo bronią tych sędziów nieuczciwych, to powinni najpierw doznać tych frustracji, tych krzywd, które ona doznała i wielu innych polityków".