Wszyscy ludzie prezydenta. Kto stoi za sukcesem Andrzeja Dudy?

Od Joachima Brudzińskiego po politycznego banitę Marcina Mastalerka – po zwycięskiej kampanii sporo osób może wypinać piersi do orderów. Trudno za to wskazać winnych bolesnych wpadek Andrzeja Dudy, które szczęśliwie dla niego nie odebrały mu jednak reelekcji.

Publikacja: 17.07.2020 10:00

Marcin Mastalerek rzucił się na pomoc Andrzejowi Dudzie. I tak jak pięć lat wcześniej (na zdjęciu po

Marcin Mastalerek rzucił się na pomoc Andrzejowi Dudzie. I tak jak pięć lat wcześniej (na zdjęciu podczas kampanii w 2015 r.), może wraz z nim świętować zwycięstwo

Foto: REPORTER/east news/Witold Rozbicki

Najdłuższa i najbardziej wyczerpująca – tak sztabowcy i politycy ze wszystkich stron politycznego spektrum nazywali zakończoną właśnie kampanię prezydencką. Dla wszystkich była ogromnym wysiłkiem, niezależnie od strony politycznego sporu, od Szymona Hołowni po Krzysztofa Bosaka.

PiS postawiło w większości na sprawdzonych sztabowców i uznaje swoją kampanię za sukces, chociaż nie brakowało w niej turbulencji. Bohaterowie drugiego planu nie mają jednak wiele czasu, by się cieszyć. Trwają wewnętrzne analizy z myślą o przyszłych wyborach, bo przygotowania do nich tak naprawdę już się zaczęły.

Pozostało 93% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Decyzje Benjamina Netanjahu mogą spowodować upadek Izraela
Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów