Reklama

Bankruci z Ligi Mistrzów. Rekordzista upadł dwa lata po świetnym sezonie

Wśród wielu rekordów piłkarskiej Ligi Mistrzów można też odnotować najszybsze bankructwo i upadek klubu – w zaledwie dwa lata po zyskownym udziale w prestiżowych rozgrywkach. Z bankrutów z przeszłością w Champions League można by nawet stworzyć osobną małą ligę.
W maju 2018 roku bankructwo ogłosił klub Lierse SK, założony w 1906 roku

W maju 2018 roku bankructwo ogłosił klub Lierse SK, założony w 1906 roku

Foto: NICOLAS MAETERLINCK/BELGA MAG/Belga via AFP

Piłkarska Liga Mistrzów, wraz z kolejnymi reformami wprowadzanymi przez UEFA, pozwala klubom najbogatszych europejskich lig na zarabianie jeszcze większych pieniędzy. W sezonie 2025/2026 dwie trzecie miejsc (a więc aż 24 z 36) w tzw. fazie ligowej przypada przedstawicielom sześciu krajów (Anglia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja, Holandia). Po uzupełnieniu stawki o zespoły z kolejnych lig top 10 (Portugalia, Belgia, Turcja, Czechy), szybko zobaczymy, że dla pozostałych federacji zostają resztki z pańskiego stołu.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama