Bartosz Nosal

Bartosz Nosal

W redakcji "Rzeczpospolitej" od listopada 2023 r. Specjalista SEO, okazyjnie dziennikarz sportowy. Zaczynał w 2007 r. w kultowym dla niektórych Innym Serwisie Sportowym Zczuba.pl w ramach Sport.pl, rok później zaczął prowadzić z braćmi blog Numer 10. Współtworzył Poznan.Sport.pl, a od września 2008 r. do lutego 2021 r. pisał w poznańskiej Gazecie Wyborczej, nie tylko na tematy sportowe (ok. 2 tys. tekstów wydrukowanych, w tym dwie czołówki ogólnopolskiej GW oraz ok. 3 tys. tylko online). Autor reportaży w kilku tomach wyd. "Kopalnia - Sztuka Futbolu" i "Kroniki Miasta Poznania". Korespondent z meczów Lecha Poznań w Polsce oraz w europejskich pucharach (z Juventusem w Turynie, z City w Manchesterze, ze Spartą w Pradze, ze Sportingiem w Bradze, z Fiorentiną we Florencji, z AIK w Sztokholmie). Ze stadionów śledził mecze Euro 2012 w Polsce, Euro 2016 we Francji i mundialu 2018 w Rosji. W Interia Sport od marca 2021 r. do października 2023 r.: pisał i redagował teksty premium w cyklu Interia Sport Extra, pilnował Google'a jako SEO Content Manager. Nagrywał też podcast "Lech na właściwym torze". Twitter: @Numer_10

Polska poznała rywala w barażach o Euro 2024 i czeka na losowanie finału

Polska zagra u siebie z Estonią w barażowym półfinale o Euro 2024, mecz odbędzie się dokładnie za cztery miesiące, 21 marca. Zwycięzca tego spotkania zagra w finale play-off z wygranym meczu Walii z Finlandią, Ukrainą lub Islandią. Rywal Walii oraz gospodarz finału zostanie wylosowany w czwartek.

Kto rywalem Polski w barażach o Euro 2024? Została tylko jedna niewiadoma

Wyniki poniedziałkowych meczów Ukraina - Włochy oraz Czechy - Mołdawia w dużym stopniu decydowały o tym, z kim Polska może zagrać w marcowych barażach o Euro 2024. Ostatni znak zapytania zniknie we wtorek, po korespondencyjnym wyścigu Chorwacji i Walii.

Euro 2024. Z kim Polska zagra w barażach, kiedy losowanie?

Reprezentacja Polski czeka na wyniki innych grup eliminacji Euro 2024, które określą jej rywala w marcowym półfinale barażowym. W jednym z wariantów zdecyduje o nim losowanie, które wskaże też gospodarza w ewentualnym finale play-off.

Czescy piłkarze zabalowali po meczu z Polską. Ostra reakcja związku

Trzech piłkarzy reprezentacji Czech, którzy dzień po zremisowanym meczu z Polską pojechali na nocną imprezę w Ołomuńcu, wyleciało z kadry. Czeski Związek Piłki Nożnej ogłosił swoją decyzję dzień przed decydującym o awansie na Euro 2024 meczem z Mołdawią w Pradze.

Rekord Francji z Gibraltarem i uraz 17-letniej perły. Wróci złość na „krasnali”?

Francja w drodze do Euro 2024 wygrała 14:0 z Gibraltarem. To najwyższe zwycięstwo w dziejach tej reprezentacji oraz w historii eliminacji mistrzostw Europy. Jednego z goli strzelił Warren Zaire-Emery, ale doznał kontuzji i w tym roku już nie zagra.

Zachłanny Cristiano Ronaldo. Śrubuje światowy rekord goli w reprezentacji

Cristiano Ronaldo odejściem do Arabii Saudyjskiej co prawda wypisał się z klubowego futbolu na najwyższym poziomie, ale w rozpędzonej reprezentacji Portugalii wciąż jest postacią pierwszoplanową.

Polska bez awansu na Euro 2024, ale Michał Probierz chwali swoją reprezentację

Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Czechami i straciła szanse na bezpośredni awans na Euro 2024. Selekcjoner Michał Probierz w większości pomeczowych wypowiedzi chwali swoją kadrę, ale też przyznaje: - Zabrakło nam mądrości.

Po meczu Polska - Czechy: zostają baraże o Euro 2024. Z kim możemy zagrać?

Polska nie wygrała z Czechami i straciła szanse na 2. miejsce w grupie eliminacji, a więc na bezpośredni awans na Euro 2024. Reprezentacja Polski do Niemiec wciąż może jednak pojechać, warunek to przejście baraży. Kto jest wśród potencjalnych rywali?

Polska - Czechy. Dlaczego trenerzy byli wzorem i zostali memem

Trenerzy z Czech przez lata przychodzili do Polski, by "pokazać, co takiego robią w piłce, że są lepsi". Albo nie okazali się dobrymi nauczycielami, albo nie byli u nas słuchani. Mecz Polska - Czechy w eliminacjach Euro 2024 dziś o godz. 20.45.

Polska - Czechy. Michał Listkiewicz: Szkolenia możemy się od nich uczyć

Michał Listkiewicz wyjaśnia „Rz”, czy Polacy mogą patrzeć na Czechów z góry, dlaczego chciał ukrócić pijaństwo wśród tamtejszych sędziów i gdzie lepiej się szkoli. Mecz Polska - Czechy w eliminacjach Euro 2024 w piątek o godz. 20.45.