Robert Mazurek: Tapicer wchodzi bez trudu

To naprawdę nie jest daleko, sto metrów może, a i to, jeśli nie szli na skróty przez trawnik. Ekonomistka i inżynier z pomorskiego miasteczka wychodzili z domu zagłosować na Lewicę. Wyszli z lokalu z głosem oddanym na Konfederację. Zmienili zdanie.

Publikacja: 20.10.2023 17:00

Robert Mazurek: Tapicer wchodzi bez trudu

Foto: Fotorzepa/ Robert Gardziński

Wpadł do redakcji, wyrywając włosy z i tak przerzedzonej czupryny. Po co my tu rozkminiamy programy wyborcze, po co przepytujemy ekspertów, po co dociskamy polityków?! Gorączkował się, w końcu powiedział, o co chodzi. On, dziennikarz polityczny, rozmawiał w piątek z mamą. Rodzicielka postanowiła oddać głos na opozycję, ale chyba jednak nie na Platformę. Dobrze, mamo. To na Trzecią Drogę. Dobrze, mamo. Dzień przerwy. Zmieniła zdanie, Hołownia za dużo mówi o obniżeniu podatków dla przedsiębiorców. Syn zdumiony, ale ona już postanowiła, zagłosuje na Lewicę. Dobrze, mamo. A na kogo? Na jedynkę na liście. Dobrze, mamo. Matka wraca z lokalu. Faktycznie zagłosowała na Lewicę, Kępiński Adam Bartosz – jego wybrała. A kto to?! Nie mam pojęcia, ale mam kuzyna Kiełpińskiego Adama i on ma syna Bartosza. Syn omdlał.

Pozostało 81% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Plus Minus
Tomasz Terlikowski: Spór między chrześcijany