Kataryna. Niebezpieczne lewicowe pięknoduchy

Franek Sterczewski: „To nieprawda, że protesty w Paryżu dzieją się z inicjatywy jakiejś grupy migrantów czy uchodźców. To są działania obywateli i obywatelek Francji. Przez wiele lat francuska polityka migracyjna miała wady, przez co system integracji nie był wystarczająco skuteczny. Lecz to wina polityków, którzy ten system tworzą, a nie jednostek, które są tego ofiarami”.

Publikacja: 07.07.2023 17:00

Kataryna. Niebezpieczne lewicowe pięknoduchy

Foto: TV.RP.PL

Poseł, który właśnie kończy swoją pierwszą i zapewne ostatnią kadencję, ma rację co do faktów, ale nie umie z nich wyciągnąć prawidłowych wniosków. Prawdopodobnie prawdą jest, że duża część palących francuskie miasta ma francuskie obywatelstwo, niektórzy dlatego, że się już we Francji urodzili, inni przybyli do niej na tyle dawno, że już je otrzymali. Czy to cokolwiek zmienia, jeśli problemem nie jest formalny status, tylko odmienność kulturowa? Czy dla właściciela spalonego auta ma jakiekolwiek znaczenie, czy mu je spalił nowo przybyły uchodźca, dawno osiadły imigrant czy potomek imigrantów w którymś pokoleniu?

Pozostało 81% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Taka debata o aborcji nie jest ok
Plus Minus
Europejskie wybory kota w worku
Plus Minus
Waleczny skorpion
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa”, Jacek Kopciński, opowiada o „Diunie”, „Odysei” i Coetzeem
Plus Minus
Do ostatniej kropli czekolady
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?