Zbrodnia, która wstrząsnęła małym miasteczkiem w Teksasie

Wieść o sprawie się szerzyła. Na Wylie padł blady strach. Pierwotną wiadomość o kobiecie, która palnęła sobie w łeb, szybko zastąpiła wersja mówiąca o kobiecie, którą w jej własnym domu zarąbał siekierą szaleniec.

Publikacja: 02.06.2023 17:00

Wiadomość o zabójstwie Betty Gore szokowała, ponieważ było to pierwsze morderstwo w Wylie za ludzkie

Wiadomość o zabójstwie Betty Gore szokowała, ponieważ było to pierwsze morderstwo w Wylie za ludzkiej pamięci. Przed domem panowało potężne zamieszanie: mnóstwo samochodów, na trawniku mrowie ciekawskich. Wewnątrz było jeszcze gorzej: wszędzie policjanci, w tym tacy, którzy nie mieli tam nic do roboty, ale po prostu usłyszeli o morderstwie i chcieli zobaczyć co i jak

Foto: Texas Police

Każdy, kto w nocy 13 czerwca widział ciało Betty Gore, odruchowo odwracał wzrok. Nawet ci, którzy wiedzieli, co zobaczą za drzwiami pomieszczenia gospodarczego, zaglądali tam tylko na chwilę i czym prędzej zamykali drzwi. Mało kto spoglądał na głowę – widok był zbyt straszliwy – wskutek czego pierwsze domysły na temat sposobu, w jaki zadano śmierć, były sprzeczne i zwykle błędne.

Niewielkie pomieszczenie, jakieś trzy i pół metra na dwa, wydawało się jeszcze mniejsze z powodu stojącej w nim pralki, suszarki, zamrażarki i szafki, w której Betty trzymała zabawki i bibeloty. W jednym jego rogu widać było nowy wózek dla lalek i dziecięcy sedes. Bliżej środka, gdzie przy ścianie stała zamrażarka, były dwie psie miski i zmaltretowana książka z rymowankami Babci Gąski. Książka miała białą okładkę, która w ostrym świetle lampy odcinała się od lśniącego linoleum w kolorze pszenicy, ponieważ była jedną z niewielu rzeczy nieuwalanych krwią.

Pozostało 94% artykułu

Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.

Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.

Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Plus Minus
Kosmiczna geometria Zofii Artymowskiej
Plus Minus
„Georgie ma się dobrze”: Jaka córka, taki ojciec
Plus Minus
Jan Maciejewski: Wielki błękit
Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Franciszek o migrantach, czyli vademecum wyborcze katolika
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Plus Minus
Joanna Szczepkowska: Kto zatem hańbi polski mundur?
Plus Minus
Robert Mazurek: Ballada o przemycie jaj