Reklama

„Kwanty dla każdego”: Kwanty nie dla każdego

Ponoć sprzedają się dwa typy książek popularnonaukowych: o kwantach i kosmologii. W tę diagnozę wpisują się „Kwanty dla każdego”.

Publikacja: 19.05.2023 17:00

„Kwanty dla każdego”: Kwanty nie dla każdego

Foto: mat.pras.

Oto główna teza książki profesora fizyki z Arkansas, Arta Hobsona: Wszechświat nie składa się z atomów, tylko z kwantów. Istnieją bowiem fenomeny, jak prąd elektryczny, fale radiowe, światło, pole magnetyczne czy grawitacja, które absolutnie nie są zbudowane z atomów. Druga ważna myśl Hobsona: fizyka kwantowa nie urąga zdrowemu rozsądkowi, choć nawet prominentni fizycy szczycą się, że jej nie rozumieją. Jest wręcz przeciwnie, twierdzi Hobson, wszystko tu gra jak w zegarku.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
podcast
„Posłuchaj Plus Minus” – Żyjemy w terrorze wolności
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Plus Minus
„K-popowe łowczynie demonów”: Dobro i zło, jakich nie znaliśmy
Plus Minus
„Samotność Janosika. Biografia Marka Perepeczki”: Mężczyzna na dwa tapczany
Plus Minus
„Cronos: Nowy Świt”: Horror w Hucie im. Lenina
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Plus Minus
„Peacemaker”: Żarty się skończyły
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama