Reklama

Michał Szułdrzyński: Strajk Kobiet już nie kocha konstytucji

Wraz z postępami rewolucji walka klas musi się zaostrzać – tę śmiałą tezę postawiono w Związku Sowieckim, gdy represje wraz z upływem czasu zamiast maleć, nasilały się, przyjmując postać powszechnego terroru w okresie rządów Józefa Stalina. Na szczęście dziś terror taki nam nie grozi, ale prawidła rewolucji się nie zmieniają. Wraz z jej postępami radykalizować się musi język. I to zabawy językiem stają się najbardziej widoczne.

Aktualizacja: 13.12.2020 22:54 Publikacja: 13.12.2020 00:01

Michał Szułdrzyński: Strajk Kobiet już nie kocha konstytucji

Foto: Moderatorki i deeskalatorki

Ot, choćby w tym tygodniu, gdy Ogólnopolski Strajk Kobiet zapraszał na kolejne manifestacje antyrządowe, a szczególnie wraz z organizacjami klimatycznymi na „spacer" przed Kancelarią Premiera. „Na wydarzeniu będą obecne deeskalatorki i deeskalatorzy" – czytamy w komunikacie rozsyłanym przez OSK. Nie, to nie pomyłka, organizator protestów, podczas których zakłócano nabożeństwa, smarowano sprejem fasady zabytkowych kościołów i kamienic, ten sam OSK, którego naczelnym hasłem jest wulgaryzm „Wyp***ć!", wysyła w miasto deeskalatorki i deeskalatorów. Myślę, że pierwszym miejscem, gdzie powinny się pojawić, jest biuro Strajku. Słuchając publicznych wypowiedzi protestujących, jestem się w stanie założyć, że tam deeskalatorki miałyby pełne ręce roboty.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Plus Minus
Kino, które smakuje. Jak jedzenie na ekranie karmi zmysły i wyobraźnię
Plus Minus
Paul Cézanne w Prowansji: śladami mistrza nowoczesnego malarstwa
Plus Minus
„Piątka dla zwierząt” – ustawa, która wstrząsnęła PiS i wciąż dzieli polityków
Plus Minus
Syn Lwa Pandższiru: Talibowie to brutalna mniejszość
Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Realizm Leona XIV
Reklama
Reklama