Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 21.08.2025 16:31 Publikacja: 10.06.2022 17:00
ALEKSANDRA MIROSŁAW mistrzyni świata we wspinaczce na czas
Foto: AFP
Książki towarzyszą mi praktycznie zawsze, staram się je zabierać na wyjazdy. W dużej mierze są to biografie znanych sportowców lub literatura poruszająca zagadnienia z dziedziny psychologii. Z biografii ostatnio przeczytałam „Otylia. Moja historia” i „Kobe Bryant. Mentalność Mamby. Jak zwyciężać”. Jestem także po lekturze wspomnień Michaela Jordana autorstwa Rolanda Lazenby’ego. Każda z tych książek jest inna i miała na mnie odmienny wpływ. Z każdej też wyciągnęłam coś dla siebie. Gdybym miała wskazać biografię, do której najbardziej lubię wracać, byłyby to właśnie losy Bryanta oraz autobiografia Michaela Phelpsa. Aczkolwiek myślę, że z tą ostatnią łączy mnie pewien sentyment, bo była to pierwsza historia sportowca, z którą się zetknęłam, a było to jeszcze w czasach szkolnych. Uważam, że od każdego z tych sportowców czegoś się dowiedziałam i pomogło mi to w dalszym rozwoju. Poznałam ich zachowania podczas największych wydarzeń sportowych, a dzięki temu ja również staję się lepsza.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Nawet przy terytorialnych ustępstwach Kijowa zawieszenie broni na ukraińskim froncie przyniosłoby Moskwie tyleż...
Książka szkockiego pisarza, poety i redaktora R. T. Andersona przypomina przepisy sprzed 200 lat i pokazuje, co...
Serialowa Polska kryminałem stoi. „Langer” przypomina jednak, że nie wszystkie produkcje są udane.
Lato tego roku nie jest w Polsce uciążliwe, ale na świecie będzie coraz bardziej gorąco i sucho. Potwierdza to „...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas