Madeleine Albright: Obawiam się o przyszłość Unii Europejskiej

Mieliśmy nadzieję, że któregoś dnia Rosja będzie mogła przystąpić do NATO. Dziś stało się jasne, że to nigdy się nie stanie. Ale nadal uważam, że należy próbować budować takie relacje między Rosją a NATO, które oddalają ryzyko konfrontacji. Niestety, to co robi Putin, nie daje powodów do optymizmu - mówi Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA.

Aktualizacja: 23.03.2022 20:49 Publikacja: 26.04.2019 10:00

Madeleine Korbel Albright Urodziła się w 1937 r. na praskim Smichovie jako Marie Jana Korbelová. Jes

Madeleine Korbel Albright Urodziła się w 1937 r. na praskim Smichovie jako Marie Jana Korbelová. Jest córką Josefa Korbela, czechosłowackiego dyplomaty i politologa żydowskiego pochodzenia. Wojnę spędziła w Wielkiej Brytanii, później przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Była studentką Zbigniewa Brzezińskiego. Za rządów prezydenta Billa Clintona została amerykańską ambasador przy ONZ (1993-1997) oraz sekretarzem stanu USA (1997-2001). Na początku marca odwiedziła Polskę w związku z premierą jej najnowszej książki „Faszyzm. Ostrzeżenie”.

Foto: AFP

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Oferta promocyjna
dostęp do treści rp.pl już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.

Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.

Plus Minus
Polacy przegrywają walkę z alkoholizmem
Materiał Promocyjny
Nowy Mercedes-AMG SL powraca do swoich korzeni
Plus Minus
Efekt sankcji - Rosja stawia na podróbki
Plus Minus
USA. Zabić, by nie dać się zastąpić
Plus Minus
Tylko nieliczni uciekli z piekła Auschwitz
Materiał Promocyjny
Kawa – czyli Włochy. Jak cieszyć się włoską kawą we własnym domu?
Plus Minus
Polska polityka stała się doraźna, brak jej wizji
Plus Minus
Silvio, sprzedawca marzeń